İade Şartları

UYARI

Kargo firmasının kargonun taşınması sırasında meydana gelebilecek deformasyonlarda kargo yetkilisine tutanak tutulmasını söyleyiniz ve ürünü teslim almayınız. Tutanak tutulmayan ürünler geri iade alınmamaktadır.

İade Şartları

Şirketimiz, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.
Ürün iadesi konusunda sizlere daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmemiz için gerekli olan şartları aşağıda bulabilirsiniz; Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.
Öncelikle gönderdiğimiz ürünlerin fidan ve canlı bir bitki olduğunu hassasiyetle hatırlatmak isteriz. İade ile ilgili işlem yapmak istediğinizde bu detayı önemsemenizi rica ederiz.
Ürünler kargoya verildikten sonra kargo ve markafidan.com yetkilileri tarafından iletişim ve teslimat için verdiğiniz ad soyad, adres ve telefon bilgilerinizden tarafınıza ulaşılamadığı durumunda bitkinin kuruması, hastalık kapması, dallarda oluşan kırıklar, meyve/çiçek dökülmesi gibi vb. sorunlardan markafidan.com sorumlu tutulamaz.
İade talebinde en kısa sürede markafidan.com yetkililerine ulaşınız.

Sipariş ettiğim ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ürün ile ilgili problemi www.markafidan.com yetkilisini telefon ile ivedi olarak arayarak karşılıklı mutabık kalma şartıyla 2 iş günü içerisinde www.markafidan.com ‘un düzenlemiş olduğu faturayı ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz. İade için www.markafidan.com yetkilisi ile görüşülmeden kargoya iade edilen siparişler www.markafidan.com yetkilileri tarafından teslim alınmaz ve iade işlemi gerçekleştirilemez.
*İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

  • İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
  • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. Dilekçe olmadan yapılan iadelerden markafidan.com sorumlu tutulamaz.
  • Kargodan kaynaklanan durumlarda(üründe deformasyon oluşması sonucucunda v.b) iade yapılmak istenmesi durumunda ürün teslim alınmamalı ve kargo yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Ürünün iadesini talep ettiğinizi kargo yetkilisine bildirerek ürünü markafidan.com’a ulaştırılmasını sağlamalısınız. Ürün markafidan.com’a ulaştığında gerekli incelemelerin ardından tekrar kargoya verilecektir.
  • İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da sitemizden doldurduğunuz bildirim formunuzla birlikte belirteceğimiz kargo firması ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ve belirtilen kargo firma firmaları haricinde ise kargo ücreti size aittir.
  • İade onaylandığında sistemimizdeki geri ödemeniz derhal yapılır.

İade İçin İstediklerimiz

1. İade Edilecek Ürün
2. İade Edilecek Ürünün Faturası (Tüm nüshaları ile birlikte)
3. İade Sebebinin Yer Aldığı İade Dilekçisi
*Kargodan kaynaklanan deformasyon durumlarda kargo firması yetkilisi yanında tutulacak tutanak